Zakładka: Szczegóły i harmonogram
W zakładce „Szczegóły i harmonogram” masz możliwość uzupełnienia informacji na temat twojego kursu, które będą widnieć m.in. w etykiecie kursu, czyli na stronie promującej kurs. Bardzo często to na podstawie etykiety kursu użytkownik platformy podejmuje decyzję o zapisaniu się na kurs.
W zakładce “Szczegóły i harmonogram” zostały opisane elementy takie jak:
Etykieta kursu (Opis twojego kursu)
Podstawowe informacje
W tym miejscu widnieją informacje, które określiłeś/aś przy tworzeniu nowego kursu (Pomoc NAVOICA: https://pomoc.navoica.pl/pomoc/tworzenie-nowego-kursu/).
Zarówno w przypadku “Organizacji”, jak i “Numeru kursu”, a także “Edycji kursu” – nie można dokonać już żadnych zmian.
Forma tempa kursu
Z harmonogramem prowadzącego
Kursy z harmonogramem prowadzącego przebiegają w tempie ustalonym przez kadrę kursu. To tryb, w którym prowadzący określa daty udostępnienia poszczególnych modułów oraz ostatecznych terminów na wykonanie poszczególnych ćwiczeń. Kolejne treści powinny być udostępniane systematycznie (np. co tydzień).
Zapisy:
- Powinny rozpoczynać się kilka dni przed planowaną datą rozpoczęcia kursu (np. tydzień wcześniej), aby umożliwić w ten sposób zapisanie się jak największej liczbie osób. Zapisy powinny zostać zamknięte po upływie pierwszego tygodnia (czyli jednego modułu).
- W związku z tym, że uczestnik może zapisać się przed datą uruchomienia kursu, pamiętaj o wysłaniu wiadomości e-mail do wszystkich zapisanych uczestników w dniu rozpoczęcia kursu i przypomnij im, że kurs właśnie został uruchomiony i jest już dostępny na platformie NAVOICA.
- Jeśli prowadzący zamierza utworzyć w kursie grupy uczestników (kohorty), warto zamknąć zapisy na jakiś czas (np. 1 dzień) przed rozpoczęciem kursu, aby w tym czasie utworzyć ww. kohorty.
W tempie własnym
Kursy w tempie własnym nie posiadają skonfigurowanych dat udostępnień kolejnych modułów ani ostatecznych terminów na wykonanie poszczególnych ćwiczeń. To tryb, w którym uczestnik dostosowuje tempo nauki do swoich preferencji (może się uczyć, kiedy chce). Uczestnik ma dostęp do całej treści od momentu zapisania się na kurs i może do niego wracać kiedy chce aż do momentu, gdy kurs nie przestanie być dostępny na platformie NAVOICA.
Zapisy:
- Muszą być ustawione na ten sam dzień, co termin rozpoczęcia kursu. Jeśli zapisy zostaną otwarte przed datą rozpoczęcia kursu, uczestnik może poczuć się zdezorientowany, ponieważ zapisał się na kurs, lecz nie ma do niego dostępu.
- Powinny trwać jak najdłużej i zostać zamknięte min. 30 dni przed datą zakończenia kursu, aby uczestnikowi, który zapisał się na kurs ostatniego dnia zapisów, miał realną możliwość na zrealizowanie kursu.
- Powinny trwać min. 30 dni.
- Termin rozpoczęcia zapisów oraz rozpoczęcia kursu musi być ustawiony na dzień roboczy.
Harmonogram kursu
Zaplanowanie dat: dostępności kursu i trwania zapisów
Ustawienia harmonogramu obejmują okresy: trwania kursu (kiedy aktywności wewnątrz kursu są dostępne dla zapisanych uczestników) oraz trwania zapisów.
Kurs staje się widoczny w Katalogu kursów w momencie rozpoczęcia zapisów. Po upływie terminu dostępności kursu jego treść (zasoby i aktywności) nie będą dostępne dla niezapisanych uczestników.
Każdy kurs powinien być dostępny przez dłuższy okres, np. 6 miesięcy.
Przy określeniu harmonogramu należy wziąć pod uwagę, jaki tryb kursu chcemy zastosować: w tempie własnym / z harmonogramem prowadzącego.
Uwaga!
W Studio NAVOICA nie jest możliwe samodzielne określenie dat: dostępności kursu na platformie oraz trwania zapisów. Harmonogram kursu należy zaplanować, a następnie przekazać zespołowi e-learning (elearning-navoica@opi.org.pl).
Szczegóły kursu
W swoim kursie określ brakujące elementy. To pozwoli użytkownikom platformy, poprzez stosowanie odpowiednich filtrów w Katalogu kursów, wyszukiwanie interesujących ich kursów.
Język kursu
Wybierz język twojego kursu. Wybór odpowiedniego języka spowoduje, że kurs będzie widoczny w Katalogu kursów we właściwym miejscu. Przy wyborze tego elementu kieruj się zasadą, w jakim języku porozumiewają się odbiorcy danego kursu.
Przykład: Jeżeli tematyka kursu dotyczy prawa pracy w Polsce, ale jest on skierowany do uczestników anglojęzycznych, język kursu ustaw na: angielski.
Poziom trudności
Określ stopień zaawansowania twojego kursu.
Organizator
Wybierz organizację afiliującą twój kurs. Jeżeli nazwa twojej organizacji nie znajduje się na liście, skontaktuj się z: elearning-navoica@opi.org.pl
Kategoria kursu
Wybierz kategorię tematyczną, która najlepiej pasuje do twojego kursu.
Czas trwania kursu
Określ orientacyjnie, ile tygodni potrzebuje uczestnik na realizację całego kursu.